کنسول بازی کینکت که محصول شرکت مایکروسافت است به سرعت در حال فرا گیر شدن می باشد ب

دبستان lakeside park school واقع در آفریقای جنوبی از کنسول بازی مایکروسافت به طور آزمایشی برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزانش استفاده می کند. مدیر این مدرسه می گوید به علت نیاز به تحرک برای انجام بازی ، کودکان بیشتر به این کار اشتیاق پیدا کرده اند و این روش آموزشی کاملا مثبت بوده به طوری که کودکان خجالتی که حتی زبان مادری خود را در کلاس صحبت نمی کردند و در کارهای اجتماعی انزوا گرا بودند الان از لحاظ فیزیکی قابل کنترل نیستند و با صدای بلند و اعتماد به نفس بالا در کلاس ها حاضر می شوند .

نکته جالب اینکه در کلاسهای آموزشی ژاپن از نینتندو و در آمریکا از آیپد برای تدریس استفاده می شود و این کار به امری عادی و معروف تبدیل شده . پس کینکت هم می تواند .

به نظر میاد شیوه های درسخوانی و تدریس جدیدی در راه است و این تکنولوژی با بشر چه کارها که نکرد …

بازی کینکت

شرح مختصری از کنسول بازی کینکت :

کینکت برای ایکس باکس ۳۶۰ ( Kinect for Xbox 360) یا به طور ساده کینکت که به طور کلی نام پروژه اش پروژه ناتال (Project Natal) نام داشته نام وسیله ایست که منجر به استفاده از بازی‌های کامپیوتری بدون استفاده از هیچگونه کنترلگری می‌شود. البته تنها استفاده ی آن در مورد بازی‌های کامپیوتری نبوده بلکه می‌توان از آن در تمامی موارد سرگرمی مثل تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده نمود. این وسیله توسط شرکت مایکروسافت (Microsoft) ساخته شده‌است و بر روی دستگاه بازی ایکس باکس ۳۶۰( Xbox 360) قابل استفاده‌است.
این وسیله بر پایه ی یک دوربین با دو عدد لنز و یک درگاره مادون قرمز است که درگاه مادون قرمز و یکی از دوربین‌ها برای تشخیص عمق تصاویر است و دوربین دیگر هم که یک دوربین رنگی (RGB) است برای تشخیص تصاویر می‌باشد. این دوربین به کاربران ایکس باکس ۳۶۰ اجازه می‌دهد تا بدون لمس کردن هیچ کنترلگری تمامی اجزای موجود بر صفحه را به کنترل خود در بیاورند. این دوربین حتی قادر به درک و تشخیص صداهای کاربر خود نیز می‌باشد و با تشخیص آنها قادر به انجام فرمان آمده از سوی کاربر است.
فروش این دستگاه ابتدا در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۰ از شمال آمریکا شروع شد و سپس در سراسر جهان برای متقاضیان عرضه می‌شود.
پک کامل این دستگاه شامل یک دستگاه “ایکس باکس ۳۶۰ باریک” با حافظه ی ۲۵۰ گیگابایت به همراه بازی “ماجراجویی‌های کینکت” و یک دستگاه دوربین کینکت است.

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۰ساعت 16:6  توسط زهرا(مهتاب) مصلی نژاد |